Šmudlo Šatka na nosenie detí - Sivobiela

Kód: SN0001
Akcia Tip
4 hodnotenia
Značka: ŠMUDLO
€34,90 –43 %
Šmudlo Šatka na nosenie detí Sivobiela
€34,90 –43 % €19,90 / ks €16,58 bez DPH €19,90 / 1 ks
Skladom (4 ks)

Šmudlo Šatka na nosenie detí je neuveriteľne praktická - je ľahká a skladná a môžete si ju vziať kamkoľvek. Šatku stačí poskladať do vrecúška na šnúrku, ktoré je súčasťou balenia, a tak ju môžete mať stále poruke v prebaľovacej taške. Šatka je vhodná pre deti do dosiahnutia hmotnosti 20kg.

Detailné informácie

Podrobný popis

Šmudlo šatka na nosenie detí

Šatka na nosenie bábätiek a detí Šmudlo je vyrobená zo zmesi bavlny a spandexu. Vďaka bavlne je šatka pevná, ale aj príjemne mäkká. Spandex zaručuje elasticitu šatky. Elastická šatka je oveľa výhodnejšia oproti čisto bavlnenej šatke, pretože bavlna dostatočne nepruží, a tak môže byť menej pohodlná. Elastická šatka vás nebude nikdy omínať a tlačiť. Baby šatka ponúka niekoľko spôsobov na uväzovanie, a tak si vždy môžete vybrať štýl, ktorý je vám najpohodlnejší a najviac vám vyhovuje.
Šmudlo šatka je neuveriteľne praktická - je ľahká a skladná a môžete si ju vziať kamkoľvek. Šatku stačí poskladať do vrecúška na šnúrku, ktoré je súčasťou balenia, a tak ju môžete mať stále poruke v prebaľovacej taške. V kombinácii s našim Šmudlo prebaľovacím batohom môžete vyraziť na prechádzku s istotou, že bábätku je pohodlne a bez obáv, že vám bude niečo chýbať.
Šatka je vhodná pre deti do dosiahnutia hmotnosti 20kg.

Doprajte svojmu dieťatku pocit istoty

Hoci šatkovanie nie je žiadnou novinkou, veľa ľudí, hlavne staršia generácia, sa na neho pozerá ako na výmysel modernej doby. Opak je však pravdou. Deti boli nosené od pradávna a dnešná spoločnosť sa len vracia k tejto tradícii. Výskumy po celom svete dokazujú, že blízkosť matky už od momentu pôrodu je tým najdôležitejším v psychickom, ale aj fyzickom vývoji dieťaťa. Tlkot matkinho srdca a priamy kontakt s ňou je to jediné, čo bábätko zatiaľ pozná a čo ho upokojuje. Po 9 mesiacoch v brušku je nosenie v šatke tým najlepším spôsobom ako dieťatku dopriať možnosť postupne spoznávať svet z bezpečia maminho náručia. Výhodou šatky je, že je možné ju používať od narodenia. Kontakt kože na kožu dokonca pomáha aj pri úspešnom spustení laktácie. Nosenie v šatke je prospešné aj pre vývoj bedrových kĺbov dieťatka, ktoré sú pri nosení v ideálnej polohe, t.j. naširoko, a navyše pohyb matky podporuje aj prekrvenie tejto oblasti. Šatkovanie taktiež pomáha tráveniu bábätka, keďže je jeho bruško prirodzene masírované pri tom ako sa mamička hýbe. Nosenie je pohodlné nielen pre bábätko, ale aj pre mamičku, nakoľko má možnosť popri starostlivosti o dieťatko robiť aj iné činnosti v domácnosti, keďže má obe ruky voľné. Rovnako je šatkovanie výhodné aj pri cestovaní, keďže sa nie je potrebné znepokojovať nakladaním kočíka do dopravného prostriedku.

Zásady správneho šatkovania

Dieťatko sa v šatke nikdy nenosí tváričkou dopredu (teda chrbtom k osobe, ktorá ho nosí), pretože dieťatko je doslova bombardované podnetmi, pred ktorými nemá možnosť sa schovať. To v ňom môže vyvolávať pocit neistoty a nebezpečia, z čoho môže byť podráždené a nervózne. Rovnako je táto poloha pre neho nepohodlná.

Vždy dbajte na dostatočný prístup vzduchu k bábätku
Tvár bábätka nesmie byť v nosiči nikdy úplne zakrytá, bábätko nesmie byť v šatke príliš nízko a ani sa nesmie tvárou dotýkať hrudníka osoby, ktorá ho nosí. Rovnako nesmie byť zhrbené do tvaru písmena C a dotýkať sa bradou svojho hrudníka, pretože to sťažuje dýchanie.

Dieťatko nesmie byť v šatke stlačené
Zo začiatku je chrbátik novonarodeného bábätka v šatke síce ohnutý, ale to je jeho prirodzená poloha ešte z maternice. Postupne ako bábätko rastie a jeho chrbátik sa vyrovnáva je aj viazanie šatky iné ako v prvých mesiacoch. Pri najmenších bábätkách je preto potrebné dať pozor na stlačenie stavcov. Šatka má dieťatko podopierať a tým mu pomáhať, a nie ho obmedzovať, čomu je ale možné jednoducho zabrániť správnym uväzovaním šatky.

Ku každej Šmudlo šatke na nosenie dostanete aj brožúrku s podrobným popisom ako šatku správne viazať na viacero spôsobov.

Dodatočné parametre

Kategória: Textil
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.8 kg
Rozmery: 510 x 55 cm
Materiál: 95% bavlna, 5% spandex
Nosnosť: 20 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: