Ako vybrať darček pre dieťa?

Každoročne rodičia zápasia s rozhodovaním sa o tom, čo majú svojim ratolestiam podarovať na Vianoce. Občas je ale naozaj náročné vybrať vhodný a perfektný darček. Pri samotnom nakupovaní môžete ľahko dôjsť k strate prehľadu o stave vášho rozpočtu. Keď sa to stane, prídete domov s oveľa väčším množstvom vecí, ako vaše deti vôbec potrebujú.

girl-2105153_640

Existuje niekoľko možností ako si s nakupovaním poradiť. Prinášame vám niekoľko tipov ako na to:

 1. Kúpiť niečo, čo dieťa chce – darčeky pre deti by mali byť zábavné a priťahovať detskú pozornosť, to však nie je v rozpore s tým, že by nemohli byť zároveň aj praktické. Má vaše dieťa obľúbenú farbu, zvieratko alebo postavičku? Stačí jednoducho zakomponovať do výberu darčeka aspoň jednu z týchto možností. Výber praktických darčekov ako sú posteľné plachty alebo úložné boxy v obľúbenej farbe dieťaťa, alebo s obrázkami ich obľúbených postáv alebo zvierat môže z nudného praktického daru urobiť veľmi často používaný poklad, ktorý pomáha osviežiť detskú izbu. Jednou z ďalších možností sú konkrétne hračky, ktoré sa zaručene budú vašim deťom páčiť ako hracie projektory, chodítkaplyšové hračky s kúsadlami alebo hrkálkami pre tých najmenších, pre väčšie deti je výbornou voľbou kúpa drevených hračiek, detských kuchyniek, bábik a podobne.

  new-years-eve-1966223_640
 2. Kúpiť niečo, čo potrebuje – do tejto kategórie možno zaradiť hračky, ktoré podporia detskú fantáziu, pomôžu rozvíjať talent, či vedomosti a zručnosti. Spojte teda príjemné s užitočným a obdarujte dieťa stavebnicou, pexesom alebo rôznymi jednoduchšími detskými skladačkami, ktoré sú vhodné aj pre malých drobcov. Darčeky pre deti, a nezáleží na tom, či sa jedná o darčeky pre chlapcov alebo o darčeky pre dievčatá, musia spĺňať jednu základnú podmienku: musia byť zaujímavé! Ak totiž deti niečo neznášajú, potom je to nuda. V takom prípade akúkoľvek hračku nemilosrdne odkladajú a už nikdy sa k nej nevrátia. Pri výbere darčekov pre deti preto berte ohľad na to, k čomu vaše dieťa inklinuje a čo ho zaujíma. Darčeky pre deti, ktoré považujete za zaujímavé vy, vôbec nemusia byť práve tie hračky, ktoré vaše deti ocenia!

  christmas-tree-1966225_640

 3. Darček k narodeniu dieťaťa -  Pribudol drobček do vašej rodiny? Potom vyberte taký darček k narodeniu dieťaťa, aby potešil aj mamičku. Šatka na nosenie bábätiek je ideálny darček pre mamičku a dieťa. Výskumy po celom svete dokazujú, že blízkosť matky už od momentu pôrodu je tým najdôležitejším v psychickom, ale aj fyzickom vývoji dieťaťa. Tlkot matkinho srdca a priamy kontakt s ňou je to jediné, čo bábätko zatiaľ pozná a čo ho upokojuje. Určite každú mamičku potešíte aj prebaľovacia taška. Pre mamičku je tento darček všetko, čo potrebuje mať so sebou pri starostlivosti o bábätko, pretože taška je veľmi priestranná, ale zároveň navrhnutá tak, aby ste v okamihu našli všetko, čo práve potrebujete.

  baby-2178653_640

 4. Doplnky k oblečeniu – Ide zima, ide mráz. Štýlový set čiapočka a nákrčník sa postará, aby Vášmu bábätku nikdy neťahalo na ušká, hlavičku a krk. Čiapočka rastie s bábätkom vďaka predĺženému špicu. Je ťažké určiť kedy je vhodné kúpiť prvé topánočky, pretože každé dieťa je iné. Dieťatku, ktoré ešte nechodí, stačí zabezpečiť pohodlie, teplo a sucho. Stačia im preto ponožky, capačky, či mäkučké čižmičkové návleky v zime.

 5. Kúpiť niečo na cestovanie - Hoci je cestovanie autom z mnohých dôvodov pohodlné, pre deti (najmä tie menšie) úplne ideálne nie je. Preto je dobré urobiť maximum pre ich pohodlie. Majitelia automobilov, ktorí sú zároveň rodičmi detí vo veku do 12 rokov, by mali automaticky pri narodení svojho dieťaťa investovať do detskej autosedačky. Ďalším vhodným darčekom je cestovná postieľka. Predstavuje najlepšiu možnosť, ako odísť z domu s vašimi ratolesťami. - bezpečná a stabilná konštrukcia - jednoduchá montáž umožní postieľku rozložiť v priebehu 3 minút.

Autor: Lucia N.